Harddisk Disk Drive Head Assembly

HDD regenerátor

HDD regenerátor je vynikající program, který vám může pomoci vyřešit vaše problémy s pevným diskem. Jedním z nejčastějších problémů s pevnými disky jsou vadné sektory na povrchu disku (plotny). A právě tyto vadné sektory umí HDD regenerátor poměrně spolehlivě vyřešit. Dokáže opravit poškozené vadné sektory bez ztráty nebo změny existujících dat. Díky HDD regenerátoru tak mohou být obnoveny i již nečitelné a nepřístupné informace a data na pevném disku.

Jak funguje HDD regenerátor

HDD regenerátor využívá speciální algoritmus, který souží k opravě poškozeného disku. Dokáže detekovat vadné sektory na disku. Následně pak dokáže zajistit přealokování těchto vadných sektorů. Každý pevný disk má totiž už od výroby vyhrazenou určitou část sektorů jako „náhradní“. HDD regenerátor pak dokáže zajistit, že se tyto vadné sektory označí jako „vadné“ a přealokují se na volné náhradní sektory. Díky tomu pak začne být pevný disk opět „čitelný“ pro operační systém a data, která před tím kvůli vadným sektorům nebyla čitelná, jsou opět dostupná. Nedochází tedy k žádným změnám v uložených datech a při použití HDD regenerátoru se nemusíte bát, že byste přišli o nějaká cenná data.

Hlavní výhody programu HDD regenerátor:

  • Schopnost najít fyzická poškozené (vadné)ú sektory na povrchu pevného disku
  • Schopnost opravit fyzicky poškozené (vadné) sektory na povrchu pevného disku
  • Obnova dat při poškození disku a záchrana „nečitelných“ souborů
  • Snadné použití bez složitých nastavování, které zvládne i „běžný“ uživatel
  • Lze jej použít na FAT, NTFS nebo na jiném souborovém systému, a také u neformátovaného disku bez oddílů
  • Možnost vytvoření bootovacího CD/DVD nebo Flash disku a obnova a oprava disku bez nutnosti spuštění nainstalovaného OS
  • HDD regenerátor umožňuje provést opravu disku bez jakékoliv ztráty dat
  • Možnost provést opravu disku s libovolným operačním systémem (Windows i non-Windows)
Přečtěte si zajímavý článek:  Formátování pevného disku

HDD regenerátor stažení zdarma

HDD regenerátor je placený program, ale je možné stáhnout si i bezplatnou trial verzi, která vám umožní vyzkoušet kvality tohoto programu zdarma. Hlavní výhodnou demo verze, která je zdarma, je možnost provedení scan disku a zjistit jestli obsahuje nějaké vadné sektory nebo ne. Pokud jsou nalezeny, zobrazí se vám tato informace i v bezplatné verzi, která je zdarma. A je na vás, jestli se rozhodnete zakoupit si plnou verzi pro provedení opravy, nebo jestli poškozené sektory bude řešit nějak jinak.

Pokud tedy chcete mít jistotu, že jsou vaše data na pevním disku v bezpečí, vyzkoušejte download programu HDD regenerátor a zjistíte, jestli můžete bát klidní nebo jestli máte mít obavy a rychle začít zálohovat.